Uudenmaan aluekerho

 

Uudenmaan aluekerhon hallitus
toivottaa kaikille jäsenilleen 
Hyvää Joulua 
Ja 
Rauhallista Uutta Vuotta 2021!

 

 

Hallitus 

puheenjohtaja:
Hilkka Kinnunen.................040 738 2843
Lillinkuja 2 D 26, 00700 HELSINKI
hilkka.e.kinnunen@gmail.com

varapuheenjohtaja
Sinikka Nikko......................045 633 4407
Ruukkukuja 20, 02770 ESPOO
sinikka.a.nikko@gmail.com

Helena Krouvi.....................050 537 9909
Rajametsäntie 35 A 3, 00630 HELSINKI
helena.krouvi@gmail.com

taloudenhoitaja
Raili Monto.........................040 832 4252
Akselinpolku 7 E 34, 02230 ESPOO
raili.monto@gmail.com

sihteeri
Eila Frisk.............................040 516 9483
Reelinkikatu 4 A 13, 02330 ESPOO
eila.h.frisk@gmail.com

Leena Sirén........................040 566 4799
Naavatie 18, 01380 VANTAA
sirenleena@gmail.com

Paula Velakoski..................0400 748 139
Saunakukankuja 8, 04300 TUUSULA
paula.velakoski@kolumbus.fi


jäsensihteeri, tiedottaja
Reijo Blomberg................... 050 555 9118
Kaitalaakso 9, 02360 ESPOO
reijo.blomberg@gmail.com


Jytyseniorit Gdanskissa 2019


Jäsenkirje 2020 on ilmestynyt:

Lue jäsenkirje


Vuosikokous 10.3.2020 klo 13.00 Keskuskirjasto Oodissa

Nunnia ja konnia 28.3 klo 13.00 Lahden kaupunginteatterissa. Ilmoittautumiset Eila Friskille 25.2 mennessä, puh. 040-519 9483, sposti: eila.h.frisk@gmail.com.

Kaksi puuta Kesäteatteri Krapissa 11.6 klo 19.00. Näytelmää, joka on höystetty Juha Tapion hiteillä. Ilmoittautumiset Paula Velakoskelle 27.4.2020 mennessä, puh. 0400-748 139, sposti: paula.velakoski@kolumbus.fi. Lipun hinta aluekerhon jäsenille 26 €, ei-jäsenille 31 €.   

Uudenmaan aluekerhon vuosikokous 10.3.20 pidettiin Helsingin keskuskirjaston Oodin tiloissa, jolloin oli mahdollisuus tutustua myös Oodiin.
Uudenmaan aluekerhon pikkujoulumatka Gdanskiin, kuva Raili Monto
Uudenmaan aluekerho Helsingin kaupunginteatteissa 29.10.19
Anja Jästerberg kuvaajana

Uusenmaan aluekerhon vuosikokous 2019 Kampin palvelutalolla.
Vuosikokousta johti Airi Lindberg.
Uudenmaan aluekerho Eduskunnassa 5.2.2019
PDF-tiedosto2020_3_jäsenkirje.pdf (479 kB)
Uudenmaan alueen jäsenkirje 2020
PDF-tiedosto2019_12_jäsenkirje.pdf (838 kB)
Uudenmaan aluekerhon jäsenkirje 12.2019
PDF-tiedostoGdansk (002).pdf (266 kB)
Jytyseniorit Gdanskissa 2.-5.12.2019
PDF-tiedosto2019_jäsenkirje_3.pdf (748 kB)
Jäsenkirje 3.2019
PDF-tiedosto2019_2_jäsenkirje.pdf (1014 kB)
Jäsenkirje 2.2019
PDF-tiedostoJäsenkirje_1_2019.pdf (287 kB)
Uudenmaan alueen jäsenkirje 1.2019
PDF-tiedostoUudenmaan jäsenkirje 3.pdf (545 kB)
Uudenmaan jäsenkirje 3.2018
PDF-tiedosto2018_04_jäsenkirje2.pdf (775 kB)
PDF-tiedosto2018_jäsenk_1.pdf (1.1 MB)
Jäsenkirje 1.2018